.

Malowanie Natryskowe Legnica – Dlaczego warto zatrudnić profesjonalistów?

Malowanie Natryskowe Legnica

Zastanawiasz się czy wykorzystać tą niezwykle skuteczną technikę malowania? Szukasz profesjonalnej firmy, a może chcesz wykonać malowanie natryskowe samodzielnie? W tym artykule omówimy czym jest malowanie natryskowe, jakie są wady i zalety, a także dlaczego warto skorzystać z usług doświadczonej firmy w kategorii Malowanie Natryskowe Legnica.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą (na tej stronie), a także z wybranymi realizacjami (tutaj). Jeśli szukasz zaufanej i sprawdzonej firmy zajmującej się malowaniem natryskowym w Legnicy – skontaktuj się z nami już dzisiaj!

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania, wykonamy bezpłatną wycenę, a także doradzimy!


Malowanie Natryskowe Legnica – na czym polega?

Malowanie natryskowe to specjalna technika, która polega na nakładaniu farby pod wpływem odpowiedniego ciśnienia w formie drobnych kropelek farby. Najcześciej używa się do tego specjalistycznego sprzętu, który wykorzystuje sprężone powietrze do „wyrzucania” farby. Technika taka zapewnia nakładanie farby w równomierny, dokładny i szybki sposób. Malowanie natryskowe wymaga nie tylko odpowiedniego sprzętu, czyli agregatu hydrodynamicznego, ale również odpowiedniej praktyki.

Malowanie natryskowe Legnica jest to idealna technika wykorzystywana do malowania dużych, niejednolitych, chropowatych powierzchni. W przypadku standardowych pomieszczeń również często stosuje się tą technikę, aby uzyskać idealnie gładką warstwę farby.

Używając pistoletu natryskowego w prosty sposób można pokryć farbą wszelkie elementy ozdobne, panele, sufity, drobne części sztukaterii, i wiele innych.

Malowanie Natryskowe Legnica


Wady i zalety malowania natryskowego

Jak każda technika malarska również malowanie natryskowe ma swoje wady, a także zalety, które postaramy się opisać w tym akapicie.

Zalety Malowania Natryskowego:

Wykonując malowanie natryskowe poprawnie, co wymaga odpowiedniego doświadczenia można wyróżnić bardzo dużą ilość zalet. Pamiętajmy jednak, że brak doświadczenia może szybko przekreślić korzyści płynące z malowania pod ciśnieniem.

  • Dostępność do trudnych miejsc – malowanie natryskowe pozwala pokryć farbą miejsca, do których nie dotrzemy korzystając z pędzla (np. powierzchnie między rurami, szczeliny w grzejnikach itd…).
  • Oszczędność czasu – wykorzystując technikę malowania natryskowego zdecydowanie szybciej można pokryć farbą powierzchnie ściany niż w przypadku innych metod.
  • Dokładność – technika ta pozwala uzyskać równą warstwę farby, a także możliwość wypełnienia wszelkich miejsc na malowanej powierzchni.
  • Estetyka – Malowanie natryskowe jest o wiele bardziej estetyczne, ponieważ nie zostawia śladów jak w przypadku tradycyjnych narzędzi (pędzel, wałek).
  • Efektywne zużycie farby – korzystając z techniki malowania natryskowego zużywamy o wiele mniej farby, do uzyskania bardzo dobrego efektu wystarczy jedno pokrycie farbą.

Malowanie Natryskowe Legnica – Wady:

Malowanie natryskowe ma zdecydowanie dużo plusów, niestety również ma kilka wad, o których trzeba wspomnieć, a są to między innymi:

  • konieczność dokładnego zabezpieczenia podłogi oraz innych powierzchni – łatwo zabrudzić elementy w pobliżu miejsca malowania,
  • malowanie pistoletem wymaga doświadczenia i praktyki w przeciwnym wypadku można wyrządzić więcej szkody niż pożytku,
  • wysokie ceny sprzętu do malowania natryskowego,

Ze względu na wysokie ceny dobrego sprzętu do malowania, oraz konieczność posiadania odpowiedniego doświadczenia warto rozważyć zatrudnienie fachowców w tej dziedzinie. Często o wiele taniej wyjdzie zatrudnienie firmy, która posiada sprzęt i wiedzę, niż wykonywanie opisywanej techniki malarskiej samodzielnie.

Ponadto profesjonalna firma może doradzić czy pomóc przy wyborze optymalnych rozwiązań. Jeśli szukasz firmy zajmującej się malowaniem natryskowym w Legnicy – napisz do nas lub zadzwoń – KONTAKT.

firma zajmująca się malowaniem natryskowym w Legnicy

Samodzielnie czy lepiej wynająć specjalistów?

Wiele osób często decyduje się na samodzielne malowanie ścian, bez praktyki i bez doświadczenia. Z jednej strony technika ta wydaje się prosta, a sprzęt często można wynająć na kilka dni. Jednak czy jest to dobre rozwiązanie?

Warto pamiętać, że osiągnięcie idealnego efektu wiąże się z korzystaniem z odpowiedniego sprzętu. Wykupienie zestawu z najniższej półki nie zawsze się sprawdzi, a wynajęcie również wiąże się z opłatami. Ponadto godziny spędzone na samodzielnej nauce nie zawsze będą się kalkulować.

Doświadczenie w pracy jest również bardzo istotne, w końcu malowanie natryskowe ma nam pomóc zaoszczędzić czas, pieniądze oraz dać idealny efekt. Jeśli nigdy wcześniej nie malowałeś metodą natryskową odpowiedź wydaje się oczywista. W takim przypadku warto zatrudnić profesjonalistów.

Jeśli szukasz firmy zajmującej się malowaniem natryskowym w Legnicy – napisz do nas lub zadzwoń.

Malowanie Natryskowe Legnica 2022


Podsumowanie: Malowanie Natryskowe Legnica

Warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która wykonała już dziesiątki realizacji, a także zatrudnia fachowców w branży. Pozwoli to zaoszczędzić czas i pieniądze, a malowanie będzie wykonane z najwyższą starannością i jakością. Jeśmy firmą, która działa na terenie Legnicy oraz okolic, chętnie pomożemy oraz doradzimy przy wyborze optymalnych rozwiązań z zakresu projektowania oraz realizacji remontów.

Sprawdź nasze realizacje na tej stronie! Zadzwoń +48 506 264 177 lub napisz do nas!


firma Malowanie Natryskowe Legnica

Tagi: malowanie natryskowe Legnica, malowanie Legnica, firma zajmująca się malowaniem natryskowym w Legnicy, legnica malowanie natryskowe.