.

Wykończenia wnętrz Legnica – przewodnik po stylach wystroju wnętrz cz. I: Boho

Wykończenia wnętrz Legnica

W ostatnich latach styl boho przeżywa okres szczególnej popularności w obszarze zarówno mody, jak i wystroju wnętrz. Wybierają go ludzie ceniący sobie niezależność, wygodę, ale i przytulność. Dodatki boho królują na półkach sklepów z wyposażeniem wnętrz i cieszą się niegasnąca popularnością kolejny już sezon. Barwne, w fantazyjne wzory inspirowane tym co w naturze najpiękniejsze: kwiaty, ptaki i drzewa – przykuwają oko i zachęcają do kreatywności. Ich bogate i zróżnicowane tekstury oraz ciekawe formy budują niepowtarzalny i eklektyczny klimat.

Czym jest styl boho?

Nazwa stylu boho pochodzi od słowa bohema i nawiązuje do jego inspiracji stylem cyganerii. Bogactwo wzorów, ozdób i etnicznych form nadaje unikalny artystyczny wyraz wnętrzom urządzonym w zgodzie z tym nurtem. Malowniczy z nutą ducha hippisowskiego, wymaga dużej zręczności podczas aranżacji wnętrza. Bogata paleta barw w naturalnych odcieniach przykuwa oko i przywodzi na myśl nieskrępowaną atmosferę cygańskiego taboru. Liczne dodatki pochodzenia naturalnego lub wytwarzane w ramach działalności rzemieślniczej sprawiają, że nie ma dwóch takich samych aranżacji.

Jak stworzyć styl boho we wnętrzu?

Boho jest stylem, który tkwi w detalu. Aby osiągnąć go we wnętrzu, niezbędne jest urządzenie wnętrza z użyciem bogactwa dodatków i akcesoriów, dlatego to często ulubiony klimat pasjonatów zbierania ozdób i bibelotów. Bogactwo możliwości, z których można czerpać, wyróżnia ten styl na tle innych. Aranżacje boho tworzą między innymi takie drobiazgi jak:

  • naturalne materiały takie jak drewno, len, szkło,
  • eklektyczne umeblowanie,
  • dodatki w stonowanych, naturalnych barwach,
  • bogactwo roślinnych ozdób,
  • ręcznie tkane dywany z naturalnej wełny,
  • gliniane i ceramiczne wazony i donice,
  • tkaniny o etnicznych wzorach,
  • naturalne ozdoby takie jak kwiaty, pióra i kamienie,
  • koronkowe i plecione elementy ozdobne (np. makramy),
  • ozdoby wykonane z drewna.

Należy jednak pamiętać, że klimat boho to również wolność, a wolność to przestrzeń. Wnętrza powinny wydawać się przestronne i nie być przytłoczone nadmiarem dodatków, więc powyższy spis trzeba potraktować raczej jako katalog, a nie spis przedmiotów must have. Kilka barwnych i zwracających uwagę dodatków wystarczy by skutecznie nadać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Ściany powinny być utrzymane w odcieniach bieli, beżów, jasnych brązów i delikatnych odcieni zieleni, a podłogi najlepiej wykonane z naturalnego drewna.

DD Studio – wykończenia wnętrz Legnica

DD studio to firma remontowa zajmująca się profesjonalnymi wykończeniami wnętrz na terenie Legnicy. Realizujemy zlecenia na malowanie natryskowe, remonty łazienek i kompleksowe remonty mieszkań. Nasi pracownicy profesjonalnie realizują nawet najbardziej wymagające projekty, świadcząc usługi na najwyższym poziomie. W celu stworzenia indywidualnego planu robót wraz z wyceną, zapraszamy do kontaktu. Zachęcamy do zapoznania się z naszym portfolio, które obejmuje bogaty zakres różnych realizacji z Legnicy i okolic.